Automatické pračky patří k základnímu vybavení domácností a nenajde se dnes snad nikdo, kdo by pračku nepoužíval. Pochopitelně tomu nebývalo vždy, stačí si vybavit starší české filmy, kde ještě lidé perou na valše, a ztrácí tím spoustu času za přispění fyzické dřiny. Pračka je jedním z nejvýznamnějších vynálezů moderní doby, bez něhož si stěží dokážeme svůj život představit.
Pračky také bývají součástí stěhovacího procesu. Pokud vám kupříkladu pračku přímo nenabízí pronajímatel bytu jako součást vestavěných spotřebičů v kuchyňské lince, je docela pravděpodobné, že budete vaši pračku potřebovat přestěhovat z bodu A do bodu B.
Jak přestěhovat pračku https://www.odnesto.cz/jak-prestehovat-pracku/, je otázka, která přináší řadu úskalí, a my si některé z nich v krátkosti připomeneme:
Malá chladnička versus pračka – někteří lidé mohou žít v klamné iluzi, že přestěhovat pračku je takřka totéž, co popadnout do ruky malou chladničku o objemu 75 litrů. Malá chladnička je velmi lehká a nejtěžší je na ní kromě kovového šasí samotný chladicí kompresor. Hmotnost těchto výrobků se pohybuje v rozmezí přibližně 20 až 30 kg. Takovou chladničku popadnou dva lidé, a někdy to mohou být i ženy, a snadno ji přemístí, kam je třeba. Se stěhovacími popruhy to není problém ani na schodech do čtvrtého patra bez výtahu.
Pračka mívá rozměry podobné, jako malé chladničky, ale s hmotností je to docela jinak. Tam můžete těžce narazit, protože hmotnost praček je více než dvojnásobná. Některé pračky váží i přes 70 kg a stěhovat po schodech tak těžké břemeno je už pro silné chlapy, nejlépe pro profesionální stěhováky.
Unést těžkou pračku nemusí být problém sám o sobě, co se týče zvedání břemene, ale potíže nastanou zejména při pohybu terénem. Může se vám totiž stát, že uklouznete na schodech a těžce se zraníte, kdy vás pračka povalí, můžete při přenášení vlivem špatné obratnosti poškodit omítku i samotnou pračku, a pokud vám nedopatřením spadne na nohu, zlomenina kůstek chodidla je velmi bolestivá a dlouho se léčí.